Zarys historyczny

Historia budynku w którym znajduję się Przedszkole Nr 6 zaczyna się w 1907 roku, kiedy powstała Ochotnicza Straż Pożarna, zaś trudno określić rok rozpoczęcia działalności naszej placówki, ponieważ nie zachowały się dokumenty z tego okresu.
Ciekawość i dociekliwość grona pedagogicznego (w tej materii) zaowocowała spotkaniem z emerytowanymi nauczycielkami panią Stanisławą Ciurlą i panią Zofią Stankiewicz, które odbyło się 4 lutego 2009r.

Krótka relacja ze spotkania.
Dnia 1 września 1962 r. pani Stanisława rozpoczęła pracę w przedszkolu, wówczas kierowniczką była pani Elżbieta Okrzesik, nauczały również pani Kubalańca i pani Porębska. Istniały dwa oddziały: grupa „Starszaków” (dzieci w wieku 5-6 lat) i grupa „Maluszków” (dzieci  w wieku 3-4 lat). Zaś sam budynek różnił się architektonicznie od dzisiejszego stanu, przedszkole miało do dyspozycji (na poddaszu) dwie sale, kancelarie, szatnie i magazynek. Prócz pomieszczeń straży pożarnej w obiekcie znajdowało się mieszkanie, wówczas zajmowane przez pana Majdaka, który pełnił funkcję dozorcy.
W roku 1976 do grona pedagogicznego dołączyła pani Stankiewicz (Matlak), wtedy funkcję dyrektora piastowała pani Zofia Stańczyk, właśnie w tym roku wprowadzono w szkolnictwie tą funkcję w zastępując nazwę kierownika.
Stan budynku był z roku na rok coraz gorszy i po odmówieniu pracy przez ówczesną kadrę w 1981 r. przedszkole zostało zamknięte, zaś uczniowie wraz z nauczycielami zostali przeniesieni do przedszkola nr 1. Budynek nie był remontowany aż do 1987 r., dobudowano piętro, a przedszkole zostało ponownie otwarte dopiero w roku 1988..