Misja , Wizja Przedszkola

Dobro dziecka najważniejsze !!!

Wizja Przedszkola

W naszym przedszkolu zapewniamy wszystkim wychowankom bezpieczny, wszechstronny i radosny rozwój. Każdy przedszkolak traktowany jest indywidualnie i podmiotowo sprawiając, iż czują się szczęśliwe i akceptowane, tworzymy otoczenie sprzyjające rozumieniu i przeżywaniu wartości takich jak tolerancja, szacunek do siebie i innych, samodzielność, wytrwałości, przeżywanie sukcesu, ale także radzenia sobie  z porażkami. Stwarzamy  możliwość samorealizacji dzieciom, kreatywnego myślenia, twórczego działania, pracy z innymi i uczestniczenia w ciekawych zajęciach. Stoimy na straży praw dziecka, pomagamy sobie i szanujemy się nawzajem. Program pracy wychowawczo dydaktycznej realizujemy we współpracy z rodzicami, to sprawia, że oddziaływania przedszkola i domu są skoordynowane, a rodzice są naszymi najlepszymi sprzymierzeńcami. Ponadto kształcenie i oddziaływanie wychowawcze wzbogacone jest o działania innowacyjne nauczycieli, możliwość nauki języków obcych, wyrównywanie szans, a szczególnie promocji zdrowia, oraz kultywowanie tradycji regionalnych. Kadra przedszkola ustawicznie doskonali swoje kwalifikacje zawodowe, stosuje wiele różnorodnych, innowacyjnych, aktywizujących metod i form pracy, dostosowując zajęcia do indywidualnych potrzeb i oczekiwań dzieci jak i zarówno rodziców. Przedszkole współpracuje z placówkami oświatowymi i instytucjami lokalnego środowiska, świadcząc im różne usługi a korzystając z ich pomocy pomaga najbardziej potrzebującym uczniom. Absolwenci naszej placówki wyposażeni są w wiedzę i umiejętności niezbędne do podjęcia nauki w szkole oraz podołania stawianym wymaganiom nie tylko z zakresu edukacji ale także przyszłego życia, gdyż:

"Wszystkiego, co naprawdę powinienem wiedzieć, nauczyłem się w przedszkolu - o tym jak żyć,

co robić, jak postępować, współżyć z innymi, patrzeć, odczuwać, myśleć,

marzyć i wyobrażać sobie lepszy świat."

Robert Fulghum

Misja Przedszkola

Naszą misją jest wspomaganie intelektualnego, emocjonalno-społecznego i fizycznego rozwoju dziecka uwzględniając jego możliwości, upodobania i zdolności, szanując jego godność i potrzeby w atmosferze miłości i akceptacji, gdzie odnajdzie siebie i pokocha cały świat.
Do misji naszego przedszkola załączamy także:

• rozumienie i zaspokajanie potrzeb dzieci i rodziców
  • rozwijanie aktywności twórczej poprzez rozmaite formy ekspresji zdobywanie wiedzy
    i umiejętności, przy użyciu i zastosowanie innowacyjnych metod pracy nauczycieli
  • znajdowanie możliwości indywidualnego rozwoju wrodzonych, twórczych
  • i intelektualnych możliwości dziecka
  • poczucie się bezpiecznym w przyjaznej i miłej atmosferze
  • wprowadzanie w świat wartości ogólnoludzkich poprzez wychowanie do wartości
  • wychowywane w potrzebie kontaktu z przyrodą, ucząc je proekologicznego myślenia, tak aby    w czasie dojrzałym było w stanie naprawić lub zneutralizować negatywne stosunki gospodarki jego poprzedników na ziemi
  • integrując personel i rodziców będziemy podejmować działania, które pozwolą dzieciom rozwijać się zgodnie z prawami, jakie dała mu natura, poprzez zabawę pozna i pokocha otaczający je świat.

Główne Założenia Pracy Przedszkola

• Przedszkole jest placówką bezpieczną, przyjazną dzieciom, rodzicom, pracownikom, otwartą na ich potrzeby.
  • Praca przedszkola ukierunkowana jest na wszechstronny rozwój dziecka, rozwój jego
  • osobowości, radosny pobyt w przedszkolu, na rozwijanie jego umiejętności społecznych,
  • troskę o zdrowie i sprawność fizyczną, rozwijanie zdolności i umiejętności.
  • Placówka szeroko otwarta dla dzieci i całego środowiska.
  • Uwzględnia oczekiwania rodziców i środowiska.
  • Promuje zdrowy i bezpieczny styl życia ukierunkowany na rozwój fizyczny i zdrowotny.
  • Nauka języka angielskiego nastawiona na potrzeby współczesnego świata.
  • Zapewnia szeroki wachlarz zabaw i zajęć dydaktycznych oraz dodatkowych według potrzeb
  • dzieci – logopedia, gimnastyka korekcyjna, terapia pedagogiczna, zajęcia z rytmiki, religii.
  • Rodzice są partnerami, doradcami uczestniczącymi w życiu przedszkola.
  • Przedszkole uwzględnia w swoich działaniach, planach  potrzeby środowiska lokalnego.
  • Przedszkole uczy postaw ekologicznych i prozdrowotnych.
  • Współpracuje z placówkami lokalnymi.